ADOBE MAX 2022: Adobe Express

Uzmanlığınız ne olursa olsun.

Profesyonel bir videographer olarak Youtube videonuzu özenle hazırlamışsınızdır ve küçük resme ihtiyacınız vardır.

Instagram’a post veya story hazırlayacaksınızdır ancak evde/ofiste değilsinizdir, Photoshop/Illustrator’a erişiminiz yoktur.

Express sayesinde internet erişimi olan herhangi bir cihazdan, özenle hazırlanmış binlerce şablondan yardım alarak. isterseniz olduğu gibi isterseniz herhangi detayını değiştirerek Photoshop, Illustrator, InDesign veya Premiere Pro kullanmadan aklınıza gelen fikri dijitale dökebilirsiniz. hızlı, kompakt, kolay. Adobe Express’in desktop uygulaması bulunmuyor. PC’de web üzerinden, mobilde ise uygulamaları üzerinden (isterseniz yine web) ulaşabilirsiniz.

İnovatif yeniliklerinin yanında Global iyilik konusunda da çalışmalar var.

Shantanu Narayen, İşlerini kolaylaştırmak ve yaptıkları yardımın etkisini arttırmak için dünya çapında 10 milyondan fazla STK’ya ücretsiz Adobe Express erişimi verildiği açıkladı.

Halihazırda Photoshop’ta kullanabildiğiniz arka planı kaldırma özelliği artık Adobe Express’te de var. Photoshop’ta fazlasıyla zaman kazandıran bu özelliğin, amacı pratiklik olan bu  web servisine de gelmesi Adobe Express’i günden güne hızlandıran işlevlerden sadece biri.

Adobe Sensei’nin sunduğu özelliklerden olan “font önerme” tasarımınıza bakarak size uygun fontları öneriyor.

önerilen fontlar arasından gözünüze çarpanı seçip “buna benzer” seçeneği ile beğendiğiniz tarzda fontlar bulabilirsiniz.

Öte yandan eğer Adobe Stock’un sunduğu fontlardan sıkıldıysanız ve projenizde çeşitlilik istiyorsanız “Generative Aİ” teknolojisi ile istediğiniz özelliği anlatarak ( elektrik kabloları, çiçekler, yanan harfler vb.)seçtiğiniz fontu bambaşka bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Pek tabi ki bu yeni ve havalı yazıları Sensei sizin için anlattıklarınızdan yola çıkarak sıfırdan ürettiği için Adobe Stock’da bulamazsınız. Yine Sensei desteğiyle projenizde ihtiyacınız olan arka plan veya nesneyi kelimelerinizin görsellere dönüşmesiyle elde edebilirsiniz

Ana ekrandaki “Brands” kısmı sayesinde markanızın logosunu, rengini, istediğiniz fontu seçip kendi markanızı kaydedebilirsiniz.

Ana özelliklerini ekledikten sonra isterseniz diğer logolarınızı, renklerinizi ve isterseniz içe aktarabileceğiniz kendi fontlarınızı ekleyebilirisiniz. Bu sayede projelerinizde tek tıkla renk ve fontu markanıza göre revize edip, köşeye logonuzu ekleyebilirsiniz.

Ekibinizdeki tasarımcı, reklamcı veya bu konuyla ilgilenen tüm çalışma arkadaşlarınızı markanıza (brand) davet edebilirsiniz. Eğer yeni bir markaysanız Express’in logo oluşturma özelliği ile onlarca seçeneği kullanarak kendi logonuzu oluşturabilirsiniz.

En çok kullanıldığı alanlardan biri olan sosyal medya için ise projelerinizi var olan formatlara göre (Instagram story, Instagram post, Facebook post vb.) yeniden ölçeklendirebilirsiniz. Ayrıca zamanlama özelliği sayesinde takvimden istediğiniz günü seçip,istediğiniz saat ve dakikada seçtiğiniz platforma görsel veya videonuzun yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

“Adobe Express, modern dünyada yaratıcılık faaliyetleri için ayrılamayacağınız bir yol arkadaşına dönüşüyor”

-Scott Belsky,  ADOBE MAX 2022

Scott Belsky’nin dediğine göre önümüzdeki dönemde genel ağ’da Adobe Express’in ihtiyaç duyulduğu birçok yere entegre edildiğini göreceğiz. Bunlardan biri de WİX, bulut tabanlı site oluşturma platformu. Express ve WİX’in arasındaki kusursuz entegrasyon sayesinde kullanıcılar efekt ve animasyon dahil olmak üzere sitelerinde istedikleri medyayı düzenleyebilecek. Bu genel ağ’da Express’in yaratıcılığına ihtiyaç duyduğunuz her alanda yardımınıza koşmasını sağlayacak iş ortaklıklarından sadece biri.

Tüm bu hız ve kolaylığın yanında eğer istediğiniz özelliği bulamadıysanız yüksek ihtimalle başka bir Adobe uygulamasında vardır. Örneğin Photoshop,Express kullanırken tek tıkla projenizi Photoshop’ta açıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşiniz bittiğinde ise tekrar Express’e dönersiniz.

Express’in tüm Adobe uygulamalarıyla sorunsuz çalışması için geliştirmeler devam ediyor.

Adobe Express var olan en becerikli multimedya editörü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yenilikçi ve ilgi çekici içeriğiniz için  video, yazı, animasyon, ses, görsel gibi ihtiyacınız olan her şeyi, hiç olmadığı kadar hızla ve kolaylıkla düzenleyebileceksiniz.

Scroll to Top