SketchUp

“ProvideoSoft SketchUp ürünlerinin yetkili satıcısıdır. Ürün hakkında bilgi veya teklif almak için lütfen formumuzu doldurun veya bize 0212 3209777’dan ulaşınız.”

SketchUP Pro çıktı – Detaylar için tıklayınız.

SketchUp 2020 Çıktı!
Bu yazımızda sizler ile SketchUp lisansina gelen yenilikler ve sürümle ilgili sik sorulan soruları paylasacagız,

2020 de Gelen yenelikler nelerdir?

SketchUp Pro yeni çıkan 2020 versiyonu ile daha hoş bir program olmuş.

*Layout programının özellikleri geliştirildi.

*Gizli objeler üzerinde daha iyi kontrol imkanı getirildi.

*Model organizasyonunda büyük bir yenilik yapıldı : Outliner özelliği  

*Obje kutucukları üzerinde için yeni tutma noktaları geliştirildi.

Hatırlamak için 2019’da yayınlanan Yeniliklere göz gezidirelim:

*En büyük yenilik, lisans için yıllık kiralama opsiyonunun sunulmuş olmasıdir.

*Katmanlarin artik kesik çizgi tanimlamalari var.

*Çalisma sirasinda daha hassas ve verimli modelleme için, ölçü bilgilerini modelleme yaptiginiz noktada görebiliyorsunuz.

*Trimble Connect: Simdi Trimble Connect’i yedekleme, versiyon kontrolü, ve SketchUp dosyalarini paylasmak için kullanabilirsiniz.

*AR ve VR için SketchUp görüntüleyici: Yeni sürüm ile beraber , program, sanal gerçeklik kasklari ile her zamankinden daha uyumlu bir hale getirildi.

*3 boyutlu depo : Milyonlarca model içerigi bulunan kütüphanede aradiginiz modeli bulmak biraz zordu. Artik kategoriler var, filtreleme seçeneginiz var.

*Ögrenme modülü: Içerigi hergeçen gün gelistirilecek olan sitemiz ögrenmenizi kolaylastiracak; https://learn.sketchup.com/

SketchUp’ın kullanıcı dostu ve sezgisel bir 3D modelleme yazılımı olmasının bir nedeni var: Fonksiyonellik adına kullanılabilirlikten fedakarlıkta bulunmuyorsunuz. Screenshot_1Çizgiler ve şekiller çizerek başlayın. Yüzeyleri itip çekerek onları 3D formlara dönüştürün. Çekiştirerek, kopyalayarak, çevirerek ve boyayarak istediğiniz her şeyi oluşturun. Eğer sadece bir kaç saat içerisinde üretken olmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. SketchUp’ı şimdi deneyin.

Ne isterseniz, onun için bir 3D model bulun

Neden her şeyi en baştan modelleyesiniz ki? İster tasarladığınız mekan için bir sandalye isterse hayvanat bahçeniz için bir gergedan! olsun, dünyanın en büyük ücretsiz 3D model kaynağı olan SketchUp’ın 3D Warehouse’u içerisinde ihtiyaç duyduğunuz neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Herkes modelleri depolamak ve paylaşmak için 3D Warehouse’u kullanabilir. En iyi çalışmalarınızı yükleyin ve bir SketchUp efsanesi olun.

SketchUp; mühendisler, film yapımcıları ve oyun geliştiriciler, 3 boyutlu çizim ve modelleme yapan kişiler tarafından kullanılan bir üründür. 3D çalışmalar yapan kullanıcılar, SketchUp ile entegre çalışarak çizimlerinin görselliğine daha da canlılık katabilirler. Ürün aynı zamanda üç boyutlu hareketli görsellerde gerçekçiliği de arttırmaktadır.

Sikça Sorulan Sorular:

SketchUp klasik kalici lisansin disinda artik bir de yillik kiralama seçenegi de mevcut. Peki bu son kullanicilar için ne anlama geliyor?

SketchUp Pro 2019 Lisansim Vardi. Yeni çikan sürüme nasil geçebilirim?
Lisansinizin aktif bir destek anlasmasi (yillik destek aboneligi) var ise, 2019 lisans bilgilerinizi email ortaminda alacaksiniz. Mail içerisinde kurulum yönergelerine iliskin bir video ve yeni lisansiniz yer alacaktir.
Bu yeni kod ile birlikte yeni sürüme geçis yapabilirsiniz. Eger destek aboneliginiz yoksa vakit kayip etmeden satin almanizi öneriyoruz.

SketchUp Pro 2020 Classic Lisansimi Nasil Etkinlestiririm?
2019 sürümününü yükledikten sonra, gelen ekranda “Add Classic License” seçenegine tiklayin.

Daha sonra 2020 lisans bilgilerinizi girmeniz istenir:

Bilgilerinizi girdikten sonra “Add License” butonuna tiklayabilirsiniz.

Lisansimu 2020’a Yükselttigimde Önceki Lisansimin durumu ne olacak?
2020 sürümünü kurduktan sonra 2020 lisansiniz ile baska bir bilgisayarda artik kurulum yapamazsiniz.

Bilgisayarinizda 2020 sürümün sorunsuz çalistigini ögrenene kadar mevcut SketchUp sürümünüzü kullanimini sonlandirmamanizi öneriyoruz.


SketchUp Pro’nun Eski Bir Sürümünü Kullaniyorum Ancak yillik destek anlasmam sona erdi, ne yapmami öneriyorsunuz?
Yillik destek anlasmanizin bitis tarihi üzerinden 3 yil geçmedi ise, lisansinizi (kalici lisans olarak), destek paketini satin alarak 2020 sürümüne yükseltebilirsiniz.
Yillik destek anlasmasi paketinin ücreti, paketin bitis tarihinin üzerinden geçen süre ile orantili olarak degisecektir.

3 yillik süreyi geçtiyseniz, yeni bir kalici lisans almaniz veya kiralama modeli ile alim yapmaniz gerekecektir.

Yani, elinizdeki lisansi yükseltmek veya sifirdan yeni lisans almak yerine, dilerseniz SketchUp Pro’yu yillik abonelik seklinde kiralayabilirsiniz.

SketchUp Pro 2020 Classic (Kalici Lisans) ile SketchUp Pro Kiralama (yillik abonelik) arasindaki farklar nelerdir?
SketchUp Pro kalici lisansinin süresi yoktur, sadece yillik destek anlasmanizi her yil yenileyerek yeni çikan sürümler için ücretsiz güncelleme yapma
ve teknik destek alma hakkiniz olur. Destek anlasmasi sona erdiginde ve ücret ödeyerek yenileme yapmamaniz durumda yine mevcut kalici lisans SketchUp’inizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kiralama (abonelik) sistemi, SketchUp Pro’nun yillik kullanim hakkina sahip olmaktir.

SketchUp Free Nedir?
Hobi amaci ile kullanilan bir SketchUp sürümüdür. Ticari kullanilan Pro versiyonu gibi degildir.
Pro versiyona sahip degilseniz, profesyonel seviyede isler yapmak için gerekli olan pek çok özelligi kullanamazsiniz.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

no images were found