Adobe Lightroom Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Adobe Lightroom, bir görüntü düzenleme ve görüntü işleme yazılımıdır. Özellikle yüksek çözünürlüklü fotoğrafların yönetimini ve işlenmesini daha kolay yapabilmek amacı ile kullanılır.

Lightroom ile Lightroom Classic arasındaki farklar nelerdir?

  • Lightroom; masaüstü, mobil ve web ortamlarında çalışan, yeni bulut tabanlı fotoğraf hizmetidir.
  • Lightroom Classic, masaüstü odaklı dijital fotoğrafçılık ürünüdür. Adobe Photoshop Lightroom Classic, geçmişte kullandığınız Lightroom uygulamasının yeniden adlandırılan versiyonudur. Fotoğraflarınızın bilgisayarınızdaki dosyalarda ve klasörlerde yerel olarak depolanması dahil olmak üzere, masaüstü odaklı iş akışları için optimize edilmiştir.

Topluluktan İlham Al

Adobe Lightroom Discover özelliği ile Lightroom topluluğunun yaptığı benzersiz çalışmaları görebilir. Yeni ve gelişmiş teknikleri diğer kullanıcıların çalışmalarından keşfedebilirsin.

Gelişmiş Eğitimler

Adobe Lightroom’un gelişmiş Türkçe eğitimleri sayesinde kısa sürede büyük ilerlemeler kat edebilirsin. Aklına gelebilecek her türlü iş için bin bir türlü eğitim mevcut.

Photoshop Entegrasyonu

Adobe Lightroom kullanırken 2 tıklama ile çalıştığınız görseli Adobe Photoshopta açabilirsiniz. Adobe Photoshopta yaptığınız düzenlemeleri kaydedip Photoshop’u kapattığınızda düzenlenmiş görsel otomatik olarak Lightroom’a gelir.

Her Yerde Düzenleme     

Adobe hesabınızla internet bağlantısı olan bilgisayarlardan bulut hesabınızdaki görsellerinizi düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler otomatik olarak hesabınıza kaydedilir. 20 GB, 1 TB veya daha fazla alana sahip bulut depolama, dilediğiniz yerden kitaplığınıza erişebilmenizi sağlar.

Akıllı Arama

Adobe Lightroom’un yeni özelliği ile binlerce resim arasından doğru anahtar kelimeler ile resimleri filtreleyebilirsiniz.

Bütün Cihazlar İle Entegre

Adobe Lightroom uygulamasını Google Play Store veya Apple Store’dan mobil cihazlarınıza indirin. Çektiğiniz fotoğraflar eş zamanlı Lightroom hesabınızın açık olduğu internete bağlı bütün cihazlarınıza otomatik kaydedilsin. İster akıllı telefonunuzdan fotoğraf çekip Lightroomu kullanın, isterseniz akıllı telefonlar ile çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınızda düzenleyin.

Adobe Lightroom ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi için bize ulaşabilirsiniz. Provideo Adobe ürünlerinin Gold bayisidir.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

no images were found