Adobe Premiere Pro Auto Reframe özelliği

Adobe Premiere Pro Dünya’nın en önde gelen ve en çok tercih edilen video kurgu programlarından birisidir.

Bunun nedenlerinden bazıları, arayüzünün kullanışlı olması, Adobe’nin After Effects ve diğer programları ile uyumlu olmasıdır. Adobe’nin yeniliklere öncülük eden bir marka olması da pek çok yeni kullanıcının Premiere Pro’yu tercih etmesinde önemli bir etkendir.

Birçok Adobe programında olduğu gibi Adobe Sensei dediğimiz yapay zeka, Premiere Pro’nun içinde de pek çok özellik ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi Premiere Pro’nın Auto Reframe özelliğidir.

Orjinal bir videoyu farklı mecralarda  1:1 veya 9:16 gibi farklı oranlarda kullanmak istediğinizde bu özellik akıllı bir şekilde sahneyi her zaman karenin içinde tutmayı başarır ve bunu otomatik olarak yapar.

Auto Reframe özelliğini birkaç yol ile klibinize uygulayabilirsiniz:

*Sağ üst menüde Effects panelinde Video Effects>Transform>Auto Reframe efektini seçip klibinizin üzerine sürükle bırak yapabilirsiniz. Efekt videoyu kare içine tekrar pozisyonlayacaktır.

*Bir diğer yöntem ise üstteki Sequence menüsünden  Auto Reframe Sequence’i seçmek, veya proje panelinizde ilgili videonuz üzere sağa tıklayarak aynı seçeneği tıklamaktır. Karşınıza gelen diyalog penceresinde videoyu kullanmak istediğiniz kare oranını seçerek create butonuna tıklamaktır. Motion preset sekmesindeki ayarı, görüntünün hızına ve karmaşıklığına göre ayarladıktan sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Videoyu izlediğinizde otomatik hazırlanan Reframe edilmiş videodaki ayarlardan daha ince ayar yapmak istemeniz durumunda, Efekt Kontrol panelinden Efekt’in pozisyon ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Adobe Premiere Pro pogramı ve Reframe özelliği hakkında merak ettikleriniz için yazılım ekibimize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

no images were found