Adobe Sign nedir, nasıl kullanılır?

Adobe Sign, dünya çapında imza üzerinden 8 milyardan fazla işlemin gerçekleştirilmesinde kullanılmıştır. İster küçük bir girişim ister küresel bir kuruluş olun, Adobe Sign işletmenizin daha verimli ve hızlı çalışmasına yardımcı olur. Dijital iş akışları sağlayarak, işletmenizin dışarıdan veya içeride  tüm departmanların anlık doküman onay ihtiyaçlarını oturduğunuz yerden karşılamanıza olanak tanır.

Bir okul, öğrenci velilerinden onay almak için, firmalar kendi düzenleri içinde onay ve imza süreçlerini hızlı işletmek için Adobe Sign’ı kullanabilirler. Satış, Hukuk, İnsan Kaynakları ve Tedarik Departmanları Sign ile tüm onay süreçlerini rahatça ilerletebilirler.

Hukuki geçerlilik:

Adobe Sign üzerinden imza ettiğiniz dokümanlar için hukuki geçerlilik şu an sadece Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde bulunmaktadır. Bu ülkelerde hukuken geçerli imza ise  e-imza’dır.

Ülkemizde  e-imza ve diğer imza türlerini kullanmak mümkündür. E-imzanın hukuki geçerliliğinin olması için çalışmalar sürdürülmektedir, sürecin yakın zamanda tamamlanması beklenmektedir.

Adobe Sign Lisanslama mantığı:

Acrobat Pro lisansına sahip Adone kullanıcılarının her biri yıllık 150 iş akış hakkına sahiptir. Bu iş akışları şirketiniz içinde onay sürecini takip etmek istediğiniz herhangi bir doküman için başlatılabilir.

Acrobat Pro lisansı olmadan da dokümanlarınız için onay veya imza iş akışları başlatabilirsiniz. İşte burada Adobe Sign devreye giriyor.

Adobe Sign’da iki türlü lisanslama modeli mevcut olup, birincisi kullanıcı bazlıdır. Örneği kullanıcı başına sign aboneliği aldığınızda kullanıcınız 150 iş akış hakkına sahip olur.

Diğer bir lisanslama türü ise transaction dediğimiz işlem hakkı/sayısına göre yapılan lisanslamadır. Burada kullanıcı için bir Adobe VIP hesabı açılmaktadır.

Her iki modelde de kullanıcı adıba tanımlanan iş akış veya işlem hakkını yalnızca hesabının yıldönüm tarihi bitimine kadar kullanabilecektir.

Yıl içinde iş akışı hakkı ilavesi yapılamaz, kullanıcı iki lisanslama modelinden sadece birini tercih edebilir, bu tercihini hesabının yıl dönümü tarihi geldiğinde değiştirebilir.

Adobe Sign sayesinde:

Mega Sign özelliği ile belgelerinizi toplu halde imza için gönderebilir, web sitenize imzalanabilir formlar ekleyebilirsiniz. Acrobat Pro üzerinde bu özellik bulunmamaktadır.

Gerçek zamanlı bildirimler ve hatırlatıcılar sayesinde imzalanmak üzere gönderdiğiniz her belgeyi kolayca takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Adobe Sign hakkında sorularınıza yanıt almak ve ücretsiz 20 dakikalık webinarlarımıza katılım için bize ulaşabilirsiniz.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

no images were found