ZBrush

“ProvideoSoft Pixologic | ZBrush ürünlerinin yetkili satıcısıdır. Ürün hakkında bilgi veya teklif almak için lütfen formumuzu doldurun veya bize 0212 3209777’dan ulaşınız.”

ZBrush, Pixologic yazılım firması tarafından geliştirilen 3 boyutlu  (3D) modelleme yazılımıdır.

3D modelleme konusunda önde gelen popüler programlardan biri olan ZBrush aracılığıyla gerçek zamanlı 3 boyutlu modelleme ve boyama yapılabilmektedir. 3D’s Max ve Maya gibi 3D programlarla entegre çalışabilen, detay ve fırça tabanlı bir tasarım modelleme programıdır.

Organik modelleme, katı modelleme, karakter modelleme ve mekan modelleme gibi bir çok farklı alan için kullanılabilinir.  Ayrıca karakter modellemelerde insansı ve hayvansı modellerin daha gerçeklik kazandığı bu program sayesinde 3D animasyon karakterleri veya oyun karakterleri oluşturulabilinir. Takı tasarımından, oyuna, mimariden, televizyon sektörüne kadar bir çok alanda popüler olarak kullanılır.

Zbrush3D

ZBrush 4R8 Yayınlandı

Aşağıda listelenen bir çok ilave özellik ve düzeltme sunuyor;

Gizmo 3D

Gizmo 3D heykellerin hassas kontroller ile manipüle edilmesine ve dönüştürülmesine olanak verecek yeni basit UI elementi (Kullanıcı arayüz elemanı) sunuyor. Doğru dönüşümleri gerçekleştirmek için herhangi bir yere kolayca yerleştirilebilirsiniz. Taşıma, ölçekleme ve döndürmede denge (pivot) noktasını anında değiştirebilirsiniz. Objeyi dünya eksenine ve normal düzleme göre döndürme olanakları verir..

Transform Multiple SubTools at Once

Yeni Gizmo 3D transformation tool SubTools’ların çoklu seçimine ve yönetilmesine olanak tanır.. İstediğiniz birden çok SubTools’u seçebilir, hepsini tek bir parca gibi taşıyabilir, yönlendirebilirsiniz. Bu sizin zor yüzeyli modellerde çalışmanızı kolaylaştırır.

Deformations

ZBrush4R8 yeni deformasyon iyileştiricileri ile, heykeller üzerinde çalışırken daha geniş ayarlamalar yapabilmenize imkan veriyor. Klasik bükme aracı ile bükülmüş bir alan üzerinde text’i eğip bükün. Herhangi bir eksende bir heykeli bükün. Modelin silüetini tümü ile ayarlamak için FFD (Free Form Deformation) kutusunu kullanın. Ayrıca Extender ve Multi-Slice gibi güçlü şekillendiricilerden faydalanın.

Interactive Primitives

Geometrik şekilleri hızlıca tasarlayın. ZBrush tasarımcıları, herhangi bir geometrik şekilde, şekil modelin yüzeyi üzerine uygulanmış olsa bile, rahatlıkla ayarlama yapabilir. Pürüzsüz bir silindiri sekizgen haline getirin, bir konuyu piramit haline getirin. Bunların hepsini gerçek zamanlı olarak yapın.

Alpha 3D

Bir düğme tıklaması ile, bir şekil veya heykeli 2D alpha’ya çevirin. Şekil veya heykel recapture edildiğinde, onu tekrar konumlandırabilir, ayarlayabilirsiniz.

Multi Vector Displacement Mesh

Inter Multi Mesh (IMM) fırçalarına (brushes) benzer olarak, yeni Multi Vector Displacement Mesh sistemi özel fırçalar oluşturmanıza ve aralarında anında geçiş yapmanıza olanak tanır.

Lazy Mouse 2.0 with Continuous Stroke

Lazy Mouse sistemimiz pürüzsüz ve hassas dokunuşlarla çizim yapabilmek için tasarlandı. Artık tasarımcılar, sonucu yüzeye uygulamadan önce, vuruşun açısını ve uzunluğunu kılavuzlayabilirler.

Tasarımınıza ara vermeden, bir modelin etrafında sürekli bir desen uygulamayı hiç istediniz mi? Lazy Mouse’a yapılan yeni LazySnap eklentisi ile, fırça vuruşları yaparken; bir vuruş başlatma, bir modeli döndümeyi durdurma, sonra bıraktığınız yerden fırça darbesine devam etme şansına sahipsiniz..

IMM Selector: Brush Content Management

Yeni tarayıcı sayesinde, Insert Mesh fırçaları ve Multi Vector Displacement Mesh fırçaları ile  kayıt edilmiş herhangi bir Mesh’i seçmek artık çok daha kolay.. Arayüzün en üst tarafında gözükerek, bu seçici Mesh’ler arasında kolayca gezinebilmenize imkan verir. Model tasarımcılar bu sistem sayesinde bir fırçadan diğerine gerçek zamanlı olarak geçiş yapabilirler.

Eğer yeni fırçalar (brushes) oluşturmayı seven birisi iseniz, artık içeriği bir fırçadan diğerine kopyalama, yapıştırma ve silme yapabilirsiniz.

3D Text & Vector Shape Creator

ZBrush 4R8 gerçek zamanlı 3D text oluşturmak için bir komple jeneratör ile geliyor. Bu, 3D olarak özel kelimeler veya küçük ifadeler oluşturabilmenize imkan verir. Ayrıca, bir SVG dosyası kullanarak, her yere koyabileceğiniz kendi özel logonuzu oluşturabilirsiniz. Yeni Live Boolean sistemi ile birleştirilmiş olarak, bu 3D text yaratıcısı, metinlerinizi gravür etmek ve kabartmak için kolay bir yoldur. Yeni şekillendiriciler (deformers) sayesinde, text içeriğini ayarlamak ve hatta logonuzun silüetini değiştirmek için de iyi bir imkana sahipsiniz.

Multiple Language Support

ZBrush 4R8’de artık birçok dil seçeneği mevcut. İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece ve İspanyolca.

Her zaman bir dilden diğerine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca bu desteklenen dillerin haricinde, kendinize özgü çevirilerinizi yapabilme olanağınız da var.

New Lightbox with 3D Content

LightBox artık tasarımcıların daha önceki çalışma dosyalarında gezinebilmelerine olanak verir. “Go To Folder option” eklenmiştir,ki  bu Lightbox içerisinde dosyalarınızı aramanız için tek tıklamalı kolay bir çözümdür.

Zbrush 4R8, ZBrushCore için original olarak tasarlanmış yeni başlangıç projeleri ve malzemeleri ile beraber gelir. Bu yeni projeler şunları içerir:

*Mücevher halkaları ve kolları

*Dört ayaklı yeni tabah Mesh’leri.

*3D baskı için varlıklar – (herhangi bir tasarımcının bir tasarıma başlangıç yapabileceği veya daha iyi bir modele dünüştürebileceği varlıklar)

Diğer yeni özellikler ile beraber kullanılabilecek daha birçok yeni fırça ve malzeme eklenmiştir.

Updated User Interface

Artık Unicode text bütünüyle desteklenmekte isimleriniz için ingilizce olmayan karakterleri kullanmanıza müsaade edilmektedir.. Artık kullanıcı arayüzü ölçeklendirildiğinde text boyutunun da ölçeklendirileceği anlamına gelir ki, bilhassa günümüzün yüksek çözünürlüklü monitörleri için avantajlı bir durumdur.

ZSphere DynaMesh Mode

ZSpheres ile bir taban mesh oluşturmak, heykel yapmak daha kolay hale geldi.

ZBrush 4R8’de, ZSpheres’den bir polimesh oluşturmak , popüler DynaMesh sistemimizi varsayılan olarak kullanmanızı sağlayacaktır.

ZSpheres ile hızlı bir taban mesh oluşturun ve teknik engelleri ve gerilmiş poligonları düşünmeden yüzeyi itmeye veya çekmeye devam edin.

Alpha Streaks

Yeni Alpha Streak modu ile mevcut Alfa’ya yeni bir görünüm verin. Alfa’ya rasgele çizgiler uygulayarak, bir tasarımcı, hareket bulanıklığına (motion blur) benzeyen fırça darbeleri oluşturabilir. Alpha Streaks ayrıca her Alpha’ya mükemmel “boya fırçası” hissi verir.

Plug-in Updates

3D Print Exporter yeni  3D Print Hub eklentisi ile değiştirildi. Bu eklenti, bir 3B baskı meraklısına dışa aktarım ayarlarını kaydetme ve paylaşma, ve hatta tek bir tıklama ile FormLabs PreForm yazılımına dışa aktarma özelliği sunar.

Ayrıca, ZBrush’ı gerçek dünya ölçü birimleri -cm, mm, inches veya feet-  ile kullanmak için yeni Scale Master’da eklendi.

ZBrush to Sculpteo

Modellerinizi 3D olarak baskı almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Pixologic’in yeni ZBrush to Sculpto eklentisi ile, modellerinizi basit bir tıklama ile direkt olarak Sculpteo’ya gönderebilirsiniz. İstenir ise PolyPaint bir tepe rengi olarak dahil edilebilir. Eklenti ayrıca, çoklu Sculpteo hesabını ve anomim karşıya yüklemeleri (uploads) de kapsıyor.

GoZ Updates

Goz, Modo ve Maya’nın en güncel versiyonlarını desteklemek için yenilendi.

-“GoZ for Modo” artık güncellenecek ve Foundry tarafından desteklenecek. Foundry hesabınıza girin ve GoZ for Modo için en yeni güncellemeleri indirin.

-Bu yeni güncelleme ile Maya’nın şu versiyonları destekleniyor; Maya 2015, Maya 216, Maya 2016.5 ve Maya 2017. Pixologic “GoZ for Maya” için destek ve güncellemeler sağlamaya devam edecektir.

*Zbrush PolyPaint Maya’ya gönderilebiliyor.

*Tüm poligruplar Maya olarak korunur.. Maya’da yapılmış herhangi bir ayar Zbrush’ta Polygroup’a çevrilir..

*Ağır Mesh’lerde hız 10 kata kadar artar.

*GoZ artık bir Maya C++ eklentisidir.

*Sadece ZBrush’tan texture dosyaları gönderilmeyip, Maya’daki texture dosyaları da ZBrush’a geri gönderilebilmektedir.

 

 

 

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

no images were found